Nie brakuje osób, które w dalszym ciągu chętnie sięgają po szarady i różnego rodzaju gry logiczne. I nawet jeśli nie są to tradycyjne książeczki, to obecnie spędzać czas w taki sposób można przy smartfonie oraz licznych aplikacjach. Ci, którzy rozwiązują dużo to wiedzą, że zakres tematyczny jest bardzo szeroki i może się pojawić na przykład hasło kurier. Krzyżówka dzięki temu staje się wyzwaniem dla osób o różnych zainteresowaniach czy też poziomie wiedzy. Praktyka pokazuje, że częste rozgrywki intelektualne pobudzają szare komórki i sprawiają, że mózg szybciej się uczy i dłużej pamięta.
W przypadku słowa kurier definicja jest niezwykle ważna. W słownikowym tłumaczeniu to przede wszystkim osoba wysłana z pilną wiadomością, pismem, przesyłką. I jest to znaczenie, które obecnie jest najczęstszym kontekstem. Z pewnością jest to związane z dynamicznym rozwojem branży kurierskiej. Natomiast hasło może być także gazetą codzienną albo informacyjnym programem telewizyjnym lub radiowym, a dawniej nazywano tak pociąg pośpieszny lub inny szybki środek lokomocji. Warto pamiętać o tym, że funkcjonuje jeszcze zwrot kurier dyplomatyczny. Jest to wysłannik rządowy, który przewozi korespondencję dyplomatyczną. W krzyżówkach więc można się spotkać z rozmaitymi definicjami.
W przypadku hasła kurier synonim jest bardzo często punktem wyjścia do rozwiązania krzyżówki. Można więc spotkać się z takimi wyrazami jak doręczyciel, goniec, kolporter, listonosz, dostawca, poczciarz, pocztowiec, pocztylion, posłaniec, roznosiciel, gdy mówimy o konkretnym zawodzie. Poza tym kurier wyrazy bliskoznaczne może również mieć związane z szeroko pojętymi mediami. Wówczas na liście pojawią się takie hasła jak czasopismo, dzieło, dziennik, gazeta, periodyk, pismo lub publikacja. W nieco archaicznym kontekście kurier może być synonimem pociągu pospiesznego. Jak widać, różnorodność możliwości jest dość duża. To sprawia, że kurier hasło do krzyżówki pojawia się dość często.